Színes tavaszi 10×10 kihívás – azaz így variáltunk mi

Támadt egyszer csak az ötlet, hogy a már többeknek ismerős 10×10 kihívást idén tavasszal közösen csináljuk végig Mengyán Eszterrel, és figyeljünk oda a színválasztásra is, amellyel ösztönözhetünk másokat is az esetleges elmozdulásokra.

Mi is ez a 10×10? A nemzetközileg ismert kihívást egy kanadai blogger indította útjára és már sok követőre talált. Eszter és én is végigcsináltuk már párszor. Nekem eddig kizárólag ősszel sikerült megvalósítani tavaly és már tavaly előtt is. A tavasz az időjárás és a vékonyabb darabok miatt is vonzónak tűnt, pluszként pedig arra gondoltam, megmutathatjuk, hogy két hideg színtípus hogyan tudja variálni a számára előnyös színeket, nem feltétlenül a tankönyvi soron haladva. Eszter nyár, én pedig tél típus vagyok. Mindketten foglalkozunk színtanácsadással, ismerjük a színeinket és mindketten kicsit (vagy jobban 🙂 ) megengedők vagyunk.

Így kezdtünk neki a #szines10x10kihivas -nak, melyhez bárki csatlakozhatott a meghirdetett esemény alapján.

Mit válogattam én össze, figyelve az időjárás előrejelzésre, a programjaimra, az aktuális kedvenc darabjaimra?

Két nadrágot, egy nadrágszoknyát, egy szoknyát, egy inget, egy pólót, egy mellényt, egy pulóvert, farmerdzsekit és egy táskát. A kabátot magam sem értem miért vettem bele a tízbe, helyette ha farmeringet választok, egy kézi mosást például megspórolok a fehér ingemmel. A cipőket nem számoltuk, a fehérneműk, kiegészítők, az edzőcucc és tulajdonképpen a táska sem kell, hogy beleszámítson a tízbe.

A hangsúly azon van a kihívás során, hogy lássuk, viszonylag kevés darabból is lehet kreatívan és változatosan öltözni feltéve, ha jól válogatunk illetve, ha a gardróbunk, amiből keresgélünk, átgondoltan kiépített.

A montázsokat aszerint készítettem el, hogy az legyen közös bennük, ami alul volt rajtam. Így nem nap szerinti sorrendben van, mert tulajdonképpen az majdnem mindegy is, hiszen nem a görcsös tervhez ragaszkodás a lényeg (ahogy általában), hanem a játék, a variálás és a tapasztalat.

Mindegyik darabra írhatnám, hogy a kedvencem, hiszen ezért válogattam ki ezeket, így aztán minden nap szuper volt felvenni őket. Tény, hogy az apró mintás libbenős szoknyát, a nadrágszoknyát és a kockás együttest is külön izgalom övezte, mert azok idei szerzemények. Azonban a libbenősök vintage darabok, a kockás szett pedig nagyra becsült varrónőm keze munkája hasonlóan a fehér inghez. A kockás nadrág egy világmárka tavaszi kollekciójában tetszett meg és szinte ugyanolyat kértem az általam választott anyagból (ami anyagvég volt, így mellény is futotta belőle nagy örömömre). A pulcsi egy több éves “gyorsdivatos” tunika volt, amiből inkább pulóvert vágattam, mert ruhaként több bajom is volt vele. A póló egy hazai dizájner boltból való.

Nagy kedvenceim a GT sportcipők, amiket előszeretettel hordok elegánsabb darabokhoz és szoknyákhoz IS 🙂 . Az ezüst- halvány rózsaszín kombinációt egyedi kérésem alapján készítették és remekül passzol a ruhatáramhoz.

A fentiek voltak az előre tervezett szettek. A valóságban két napon másik kabátot választottam a farmerdzseki helyett, illetve a mellényt magában nem tudtam felvenni, mert épp kb. 10 fok volt, így egy aláöltöző hosszú ujjú pólóra volt szükség. Kiegészítőkkel még színesítettem (fülbevalók, gyűrűk, plusz fejkendő) de egyébként még a cipőkből is szinte csak ezeket hordtam. Szuper volt, hogy minden nap tudtam előre, mit veszek fel, de a tizedik napra azért már épp jól esett, hogy képbe kerülhet néhány másik darab. Többször írtam már, hogy egy ekkora kapszula gardrób nem az én világom, de tény, hogy megoldható az öltözködés akár 10 jól megválasztott ruhadarabból is.

Stílustanácsadóként rendszerint azt javaslom, legyetek tisztában az alkati és valamennyi egyéni sajátosságotokkal: élethelyzetek, életmód, idő, pénz, energia stb. amit vegyetek számításba és eszerint alakítsátok ki a ruhatáratokat – ha kell szakértő segítségével. Így nem fordul majd elő, hogy felesleges (idő, energia, pénz) ruha nyomja a lelketeket és főleg a szekrényeteket miközben mégis netán azt érzitek, hogy #nincsegyrongyomse .

A kihívás arra is rávilágít, mennyire jól használhatók a már meglévő ruhadarabok és azokhoz elég netán csak egy kiegészítő, vagy újszerű kombinálás a megújuláshoz.
Az új beszerzéseknél részesítsétek előnyben (ha lehet, a már meglévő átalakítását) a használtan, vagy pusztán csak másodkézből származó darabokat, nézzetek körül hazai márkáknál, vagy találjatok egy jó varrónőt 😉 .

Eszterrel közös fotóinkat a már említett metódus alapján montázsoltam, a legtöbb esetben megvalósul a hideg színek törtebb és élénkebb színvilágának kontrasztja.

Ahogy a képeken is látszik, a fotózás jó hangulatban telt, a sétálós-futkosós mozdulások voltak a legviccesebbek. Amellett azonban, hogy mi örömünket leltük benne bízunk abban, hogy nektek is inspirációul, gondolatébresztőként szolgált.

A fotókat Halmai Gyöngyi barátnőmnek köszönjük. Eszter összefoglalójában még sok hasznos infót, illetve az ő szettjeinek részletezését is megtaláljátok.

Miközben készült a mai bejegyzés, folyamatosan egy filmzenéhez tértem vissza, így most ti is kaptok belőle 🙂

Színes, kreatív, élménydús elmozdulásokat kívánok!

Amennyiben szeretnétek segítséget kérni a hozzátok igazított gardrób kialakításában és ezzel időt, energiát, hosszútávon pénzt spórolni, keressetek bátran.
A Kapcsolatok menüpont alatt közvetlenül tudtok üzenetet küldeni nekem, kérdezni, vagy akár időpontot foglalni.

bg.